Ford, Formula 1 yarışlarına geri dönüyor. Geçtiğimiz ayın sonunda, Ford Motor Company ve Formula 1 arasındaki anlaşma, tarihteki en büyük yarış yarışlarının en büyük markalarından birinin tekrar yarışa girmesi anlamına geliyor.

Ford, Formula 1’e 2006 yılında çekildiğinden beri yoktu. O zamandan beri, Formula 1 kazananları arasında Honda, BMW, Mercedes, Renault ve Ferrari’ye katıldı.

Ford, Formula 1’e geri dönmek için Ford’un global Motorsport bölümünün başkanı Mark Rushbrook’u Formula 1’in eski başkanı Bernie Ecclestone’la görüşmelere gönderdi. Ecclestone’un önerisi, Ford’un yarış çalışmalarının sponsorları arasında olmasıydı. Yıllık bütçelerin çok düşük olmasına rağmen, Ecclestone, Ford’u tam bir ekibe dönüştürmeye teşvik etti.

Görüşmelerin sonunda Ford ve Formula 1 arasında bir anlaşma sağlandı. Anlaşmanın ayrıntıları henüz açıklanmadı, ancak Formula 1’in yöneticileri, Ford’un Formula 1 yarışlarına geri dönmesinin, diğer markaların da yarışa katılmasını teşvik edeceğine inanıyor.

Ford, Formula 1’e geri dönmek, tüm dünyada birçok haberi ve tartışmaları beraberinde getiriyor. Bazıları, bu girişin, Formula 1’in popülerliğinin, dünya çapındaki taraftarlara ulaşmasının ve daha köklü bir gelecek elde etmesinin önünü açacağını düşünüyor. Diğerleri ise, Formula 1’in popülerliğini arttırmak için çok fazla para harcanacağı konusunda endişelerini dile getiriyor.

Ford, Formula 1’e geri döndükten sonra, yarışseverlerin beklentileri arasında birçok konu bulunmaktadır. Ford, yarışa katıldığı sürece, başarılı olup olmayacağını görmek için beklemek gerekiyor. Ancak, herkes, Ford’un Formula 1’e geri dönmesinin, Formula 1 yarışlarının çok daha popüler hale geleceğini ve tüm dünyaya daha fazla sevgi kazandıracağını umut ediyor.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın