Iskenderunlu gazeteci Yaşar Diken, son zamanlarda çıkan raporların Türkiye’nin güneyindeki İskenderun kentinde yaşayan insanların yaşam koşullarının çok zor olduğunu gösterdiğini açıkladı. Bu raporlar, çok düşük gelir, artan eğitim eksikliği, kötü sağlık hizmetleri ve korunmasız çevre gibi çok ciddi sorunların varlığını ortaya koyuyor. Diken, raporlara inanamadığını söyledi.

“Raporları okuduğumda tablonun çok ağır olduğuna inanamadım. İskenderun’da çok güzel, sıcak, sevgi dolu insanlar yaşıyor. Ancak raporlar bunun tam tersini gösteriyor.” Diken, İskenderun’daki yaşam koşullarının iyileştirilmesi için insanların çalışmalarına devam etmesi gerektiğini belirtti.

Diken, yetkililerin kentteki gençlerin eğitimlerini, sağlık hizmetlerini ve güvenli bir çevreyi sağlamak için daha fazla çalışmalar yapması gerektiğini vurguladı. “Kentin ekonomik durumunu iyileştirmek için çok çalışmalar yapılmalı. Gençlerin eğitimlerini ve sağlık hizmetlerini iyileştirmek için ekonomiye yatırım yapılmalı” diye ekledi.

Diken, İskenderun halkının kentinin durumunu iyileştirmek için çaba göstermesi gerektiğini de vurguladı. “Öncelikle kentin durumunu iyileştirmek için tüm insanların el birliğiyle çalışmalar yapması gerekiyor. Tüm vatandaşlarımızın üretime katılması ve ekonomiye katkıda bulunması çok önemli.”

Son olarak, Diken, İskenderun’un yaşam koşullarının iyileşmesi için girişimlerin artırılması gerektiğini vurguladı. “Güney’de yaşayan insanların yaşam koşullarının iyileşmesi için çok çalışmamız gerekiyor. İskenderun’da çok güzel, sıcak, sevgi dolu insanlar yaşıyor. Bu insanların yaşam koşullarının iyileşmesi için çalışmalarımızı artırmalıyız” diye konuştu.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın