Halit Kıvanç, 97 yaşındayken hayatını kaybetti. Halit Kıvanç Türkiye’nin değerli aktör ve seslendirme sanatçısıydı. Kıvanç, İstanbul’da doğdu ve Türk televizyon tarihinde çok önemli bir rol oynadı.

1922 yılında doğan Halit Kıvanç, çocukluğunu İstanbul’da geçirdi. 1947’de üniversiteyi bitirdikten sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalışmaya başladı. Kıvanç, tiyatroda oynadığı rollerin yanı sıra, televizyon dizilerinde, sinema filmlerinde ve seslendirme işlerinde de yer aldı.

Halit Kıvanç, çok sayıda ödüle layık görüldü. Türkiye’nin en önemli tiyatro ve sinema ödüllerinden olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, özel onur ödülüne layık görüldü. Kıvanç’ın en çok bilinen işleri arasında, Pixar’ın Türkçe seslendirmelerinde, “Toy Story” film serisinde, Woody karakterini seslendirmesi ve Türk televizyon tarihinin en çok seyredilen dizisi “Kurtlar Vadisi”de rol alması sayılabilir.

Halit Kıvanç’ın hayatını kaybetmesi, birçok kişiyi üzdü. İstanbul’da ve Türkiye’de çok sevilen Halit Kıvanç, her zaman kalıcı bir hatıra olarak yaşayacak.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın