İtalya’daki ciddi arama kurtarma çalışmalarına sonunda başlandı. Çalışmalar, İtalya’nın orta kısmındaki Oltrepo Pavese bölgesindeki 4 adet sığır çiftliğindeki iki deprem sonucu ölen insanı arama amacıyla başlatıldı.

Deprem, geçtiğimiz cuma günü meydana geldi ve İtalya’daki bölgelerin çoğunda hasar meydana getirdi. Depremlerin en büyük etkisi Oltrepo Pavese bölgesi üzerinde hissedildi ve bölgede 4 kişinin ölümüne neden oldu.

Depremden sonra çiftliklerin yakınında arama kurtarma ekipleri görevlendirildi. Ekip, depremden sonra herhangi bir canlının yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek, yapıların durumunu değerlendirmek ve tahliye çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışıyor.

Arama kurtarma ekipleri, çiftliklerin içinde ve çevresinde büyük hasarın olduğu alanları taramaya başladı. Ekip, kömürleşmiş çimento bloğu ve tuğla parçaları arasında oluşturulmuş olan küçük boşlukları taramak için kullanılan yardımcı robotlar kullandı.

Arama kurtarma ekipleri, ölümlerin meydana geldiği alanlarda detaylı arama yapmaya devam ediyor. Arama kurtarma çalışmalarının başlamasıyla birlikte, İtalya’nın bu bölgelerinde sığır çiftliklerinde çalışanların güvenliği konusunda endişeler arttı.

Arama kurtarma ekipleri, çiftliklerin içinde ve çevresindeki hasarın tespit edilmesi ve ölümlerin sayısının artmaması için çalışmalarını sürdürüyor. En kısa sürede çalışmaların sonuçlandırılması için çok çalışıyorlar. Umarız İtalya’daki arama kurtarma çalışmalarının başlamasına ilişkin bu haberler, ülkedeki arama kurtarma çalışmalarının önemini vurgular.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın