Kahramanmaraş Depremi, 5 Şubat 2020’de saat 09:11’de, 5.1 büyüklüğünde bir deprem nedeniyle Kahramanmaraş bölgesine yönelik olarak meydana geldi. Deprem bütün bölgeyi etkiledi ve çok sayıda bina hasar gördü. Deprem, Akkuyu Nükleer Santrali yakınlarında meydana geldi ve santralin çevresindeki binalardan bazıları hasar gördü.

Akkuyu Nükleer Santralı’na ait tesisler, deprem sırasında hasar görmese de, santralın çevresinde bulunan binalar hasar gördü. Santralın tesisleri, deprem sırasında güvenli bir şekilde çalışmaya devam etti ve hiçbir sorun yaşanmadı. Deprem sırasında santralın araçları tarafından gözlemler yapıldı ve santralın çevresindeki hasarın gözlemlenmesi amacıyla inceleme ekipleri tarafından inceleme yapıldı. İncelemeler sonucunda, santralın tesisleri ve çevresi hasar görmemişti.

Kahramanmaraş Depremi, Akkuyu Nükleer Santralı’nın çevresindeki binaları etkiledi, ancak santralın tesisleri hiçbir zarar görmedi. Santral, deprem sırasında güvenli bir şekilde çalışmaya devam etti ve hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Santralın tesisleri ve çevresi, incelemeler sonucunda hasar görmemişti.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın