Maraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem, Türkiye’nin güneyinde çok sayıda can kaybına, yaralanmaya ve maddi zarara neden oldu. Deprem, güney Anadolu bölgesinde çok sayıda insanın evlerini ve işyerlerini yıkarken, çoğu insanın korkuyla dolu geceler geçirdi.

Deprem, 7.7 büyüklüğündeydi ve 25 Temmuz 2020 tarihinde saat 21.04’te meydana geldi. Deprem, güney Anadolu bölgesindeki Maraş, Kilis, Mersin, Adana ve Hatay illerine en çok etki etti. Deprem, güney Anadolu bölgesinde çok sayıda insanın evlerini ve işyerlerini yıkarken, çoğu insanın korkuyla dolu geceler geçirdi.

Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin etkisi altında kalan illerde çok sayıda insanın evlerini kaybettiğini ve can kaybının artmaya devam ettiğini söyledi. AFAD, depremden kaynaklanan ölümlerin 25’e ulaştığını ve yaralanmaların ise 200’ün üzerinde olduğunu duyurdu. Ayrıca, depremden etkilenen bölgelerde 2000’den fazla evin hasar gördüğü ve yaklaşık 15 bin insanın evlerinden ayrı kaldığı tahmin ediliyor.

Ayrıca, depremden etkilenen bölgelerde, çoğu insanın ülke çapında yardım kampanyalarının desteğiyle evlerine yeniden döneceğini umut ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgelerindeki insanların geleceği için yardımlarının süreceğini ve depremden etkilenen bölgelerin kısa sürede eski haline döneceğini söyledi.

Türkiye’deki 7.7 büyüklüğündeki deprem, güney Anadolu bölgesinde can kaybına, yaralanmaya ve maddi zarara neden oldu. Deprem, çok sayıda insanın evlerini yıkarken, insanların korkuyla dolu geceler geçirmesiyle sonuçlandı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgelerindeki insanların geleceği için yardımlarının süreceğini ve depremden etkilenen bölgelerin kısa sürede eski haline döneceğini söyledi. Çoğu insanın yardım kampanyalarının desteğiyle evlerine yeniden döneceklerini umut ediyoruz.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın