Kahramanmaraş’ta 7,7 büyüklüğündeki depremden sonra, Prof. Dr. Orhan Tatar tarafından art arda deprem uyarıları geldi. Depremlerin artmaya başladığını düşünüyor.

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım 2019’da meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem ve ardından gelen şok dalgaların ardından, Prof. Dr. Orhan Tatar tarafından art arda deprem uyarıları geldi. Prof. Dr. Tatar, bu bölgede art arda depremlerin yaşanma ihtimalinin çok yüksek olduğuna dikkat çekerek konuştu.

Tatar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremi “büyük bir deprem” olarak nitelendirerek, art arda yaşanabilecek depremler hakkında uyarılarda bulundu. Tatar, bu bölgede art arda depremlerin yaşanma ihtimalinin çok yüksek olduğunu ve bu nedenle özellikle büyük depremlerin ardından depremlerin sık aralıklarla yaşanabileceğini vurguladı.

Bu arada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrasında, büyük depremlerin ardından yapılması gereken önlemlerin alınması konusunda da uyarılarda bulundu. Tatar, depremlerin büyüklüğünün farklılık gösterdiğini ve bunun sonucunda da farklı önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

Tatar, bu bölgede depremlerin artmaya başladığını düşünüyor ve art arda yaşanabilecek depremlerin önlenmesi için önlemlerin alınması gerektiğini vurguluyor.

Tatar tarafından yapılan uyarılar, bu bölgede yaşayanların depremler konusunda daha dikkatli olmaları ve riskleri azaltmak için önlemler almaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Kahramanmaraş’ta yaşayanlar, Tatar’ın uyarılarını dikkate alarak, depremler konusunda daha dikkatli olmalı ve önlem almalıdırlar.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın