Tarator ve narlı salata eşliğinde peynirli havuç köftesi, sağlıklı ve lezzetli bir yemek olarak çok sevilmektedir. Bu tarif, çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanan bir yemektir.

Tarator, Bulgaristan’da çok sevilen bir salatadır ve ıspanak, maydanoz, yoğurt, tereyağı, sarmısak, limon ve tuzdan oluşur. Salata, çok hafif olduğu için çok lezzetli ve hafif bir yemek olarak kabul edilmektedir. Narlı salata, havuç, nane ve yoğurtlu salata olarak adlandırılır. Yoğurt, tereyağı ve limonla tatlandırılır.

Peynirli havuç köftesi, havuç, ceviz, tereyağı, yoğurt, peynir, kuru soğan ve baharatların karışımından oluşur. Havuçlar rendelenerek karışıma eklenir ve tereyağı ile karıştırılır. Peynir parçaları, kuru soğan, maydanoz ve baharatların eklenmesi ile köfteler hazırlanır.

Bu tarif, çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanır. Tüm malzemeler önceden karıştırılır ve köfteler oluşturulur. Köfteler yağda kızartılır ve sıcak olarak servis edilir. Tarator ve narlı salata eşliğinde peynirli havuç köftesi, hafif ve lezzetli bir yemek olarak çok sevilmektedir.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın