Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu canlı yayında depreme yakalandı! Panikle masanın altına saklandı hakkında makale, ülkemizin Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun, 29 Ekim 2020 tarihinde canlı yayında bir deprem sırasında panikle masanın altına saklanması olayının konu edilmesini gerektirmektedir. Bakan, Sultangazi İlçesi’nde bir canlı yayın sırasında, 4.2 büyüklüğündeki deprem sırasında, masanın altına sığınarak kendisini korudu. Bakan canlı yayın sırasında, depremin başladığını anladı ve masanın altına sığındı.

Bakan Adil Karaismailoğlu, kendini korumak için masanın altına sığındığını ve deprem sırasında korktuğunu itiraf etti. Depremin etkisi altında kaldıklarını ve masanın altına sığınarak kendilerini koruduklarını belirtti. Bir süre sonra deprem sona erdi ve Bakan olayın üzerinden atlatıp, canlı yayınını bitirdi.

Bakanın canlı yayında depreme yakalandıktan sonra panikle masanın altına saklanması olayı, ülkemizde de gündeme oturmuştur. Türkiye, her yıl farklı bölgelerde depremler yaşayan bir ülkedir. Bu yüzden her bireyin deprem nasıl hissedileceğini ve deprem sırasında ne yapılacağını bilmesi gerekmektedir.

Bununla birlikte, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun depreme yakalanması olayı, kamu görevlilerinin ve ülkemizde yaşayan insanların deprem konusunda bilinçlenmesi ve daha güçlü bir şekilde depremlere karşı hazırlanmaları gerektiğini göstermektedir. Bu nedenle ülkemizde deprem konusunda çeşitli çalışmalar yapılmalı, bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirilmeli ve toplumun depreme karşı kendisini koruyabilecek davranışları öğrenmesi sağlanmalıdır.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın