Yer Başakşehir, İstanbul’un kalabalık bir İlçesi olan Başakşehir’de geçtiğimiz gün meydana gelen ciddi bir kazada 1 kişi ölü, 2 kişi de yaralı olarak kurtarıldı.

Kazanın meydana geldiği alan İstanbul Anadolu yakasındaki Başakşehir ilçesinin Çobançeşme mahallesinde bulunuyor. Olayın meydana geldiği saatte, mahallede bulunan trafik sıkışıklığından dolayı araçlar arasında çarpışma meydana gelmiş.

Çarpışma sonucu ortaya çıkan kazada, kaza yerinde ölen kişinin cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, kaza yerinde bulunan 2 yaralı ise en yakın hastaneye sevk edildi.

Bu kazaya sebep olan nedenlerin tam olarak araştırılması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından özel ekipler oluşturularak, kazaya sebep olan aracın tespiti için çalışmalar başlatıldı.

Kazaya neden olan araç, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından tespit edilirken, sürücü hakkında da ayrıntılı çalışmalar yürütülmekte.

Kazanın meydana geldiği alan, olayın üzerinden 24 saat geçmesine rağmen hala kontrol altında tutulmakta. Daha önce meydana gelen ve benzeri kazalardan ders alınarak, alanın güvenliğinin sağlanması için özel önlemler alınmış.

Bu kazadan ders alınarak, kazaların önüne geçmek için trafik kurallarının daha sıkı bir şekilde uygulanması gerekiyor. Trafik kurallarının daha sıkı uygulanmasının yanı sıra, trafik yoğunluğunun olduğu alanlarda özel önlemlerin alınması, trafik kazalarının önüne geçmek için önemli bir adım olacaktır.

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorum yapın